2021 Tallinna pätiskeenel: vargused sagenesid neljas linnaosas

 

Lõppenud aastal sagenesid vargused kodudest Tallinna neljas linnaosas kuuest, näitab Rapid Security varavastaste kuritegude analüüs.

Politsei registreeris Tallinnas aastaga 596 vargust kodudest ja vahetust koduümbrusest, neist veerand kesklinnas ja teist samapalju Põhja-Tallinnas.

596 registreeritud vargust on täpselt sama palju kui aasta varem. Kuid nii Haaberstis, Kesklinnas, Lasnamäel kui Mustamäel siiski vargused sagenesid, selgitas turvaekspert ja Rapid Security juhataja Vallo Põldma.

“Eramutest ja korteritest varastamise osakaal väheneb, kuid vargad on pööranud oma tähelepanu trepikodadele, koridoridele, hoovidele, keldritele,” täpsustas Põldma. “Näiteks varguste hulk trepikodadest ja koridoridest on kolme aastaga pea kahekordistunud.”

Samal ajal on kasvanud ka registreeritud varguste kahjusumma.

Kuigi pisut on sagenenud ka murdvargused, võtavad vargad enamasti sealt, kus see on neile lihtsaks tehtud. “Enam kui pooltel juhtudel oli vargal vaba ligipääs, neljal juhul viiest varastati videovalve või signalisatsioonita kohast,” lisas Põldma.

Põldma hinnangul pärsib oma vara kaitsmist tänini püsiv müüt, et signalisatsioon või videovalve on kallis. “Täna kaitsevad isegi paremad nutiandurid nagu SFTY lisaks tule- ja veeõnnetustele ka kutsumata külaliste eest,” rõhutas Põldma.

Rapid Security analüüs põhineb politsei- ja piirivalveameti avaandmetel.

Toimetajale: ülaltoodud visuaali jagatav ja manustatav URL asub siin, autoriks Rapid Security.