Koos kevadega ärkavad ka vargad

Uuringud ja statistika näitavad, et maikuus sageneb sissemurdmiste arv mitmekordselt. Lihtsaim selgitus on, et soojemad ilmad meelitavad inimesi kodust välja, olgu siis sportima, grillima või maakodusse, ning vargad teavad seda hästi. 

Vargaid ahvatleb ka suvilatesse kolimise aeg, kui inimesed viibivad sageli veel ühes, kallis tehnika juba teises elukohas. Kuigi kõigemagusam  kaup varastele on kiiresti kaasa haaratavad sülearvutid ja nutiseadmed, oleks vale arvata, et vargad jahivad vaid kalleid asju.  Paljud lähevad „tööle“ eesmärgiga saada ükskõik mida – varastatakse isegi moosipurke lootuses, et need õnnestub kusagil mõne euro eest maha müüa. Seega ei tasu arvata, et kodu on kaitstud kui koduaknast kallist telerit ei paista.

Mida siis teha selleks, et esimeste mõnusate kevadilmadega ei tabaks sind kodus ebameeldiv üllatus?

  • Paigalda oma koju koduvalve. Tead miks? Sest FBI poolt läbiviidud uuringust selgus, et ilma koduvalveta majadesse murtakse 300% tihemini sisse, kui valvatud majadesse.
  • Naabrivalve! Räägi oma naabritega ja märka ka ise kummalist liikumist naaberkruntidel.
  • Ära jäta asju õue vedelema. Pane jalgratas, grill ja muruniiduk kuuri või keldrisse. Need meelitavad magnetina vargaid sinu hoovi.
  • Ära jaga oma igapäevaseid tegevusi sotsiaalmeedias. Inimestel tegelikult ei ole tarvis teada, kui kaugele ja kui kaua sa igapäevaselt jooksed. Samuti ei pea kogu sotsiaalvõrgustik teadma sinu reisiplaanidest.
  • Hoia oma aknaid kinni ja uksi lukus. Kuigi su rõdu võib olla teisel korrusel või kõrgemal, siis varas oskab ronida. Ära jäta ka kõrgemaid uksi-aknaid lahti. Kodust välja minnes lukusta ja sule kõik. Koju jõudes ja ärkvel olles saad tube tuulutada palju turvalisemalt.