Nõmme sarivaras pokris: vaata, kus Nõmmel enim varastatakse!

Politsei tabas Nõmme sarivarga

Politsei pidas 1. oktoobril kinni Nõmmel tegutsenud sarivarga, kelle saagiks langes vara liimipüstolist maalideni. Ent suurim varguse oht Nõmmel ei varitse mitte kodus, kus videovalve suudab vargaid hästi peletada, vaid avalikus kohas.

Kuue aasta varavastaste kuritegude statistika näitab, et avalikus kohas ei heiduta vargad eriti ka valvekaamerad, mis jälgivad sageli suurt tänavalõiku või tervet väljakut, ning millest varga näo järgi tuvastamiseks sageli vähe kasu.

Eramutes ja korterites valitseb hoopis teine pilt – seal ei taha varas endast “selfit” maha jätta. Kuue aasta jooksul on Nõmmel eramutesse sisse murtud 157 korral, neist 147 kodu oli videovalve või signalisatsiooniga kaitsmata.

Kõige sagedamini varastatakse kodudest seda, mis ripakil: lahti unustatud värava, ukse või akna taga. Akna lõhkumisest tõsisemat tööd võtab varas harva ette.

Rapid Security Nutivalve M kaitseb kodu nii liikumisandurite, valvekaamerate kui ka uste-akende avamisanduritega. Lisaks teavitab vali välisireen ka naabreid ja möödujaid, mis varga kiiresti peletab. Komplekti kuulub ka nutikas suitsuandur. Häireteade saabub alati Sinu nutiseadmele ja soovi korral ka valvekeskusesse, et vajadusel saata välja turvapatrull, teavitada politseid või päästeametit või naabreid.

Vaata Rapid Security erakliendi valvepakette!