Suvilavaraste sügishooaeg läheneb, tabalukust ei piisa

Suve augustisse jõudmine tähendab, et vargad valmistuvad tihedateks töönädalateks: hilissuvine rändelaine, mil kümned tuhanded pered järk-järgult suvilaist linnadesse kolivad, toob suvilavarastele tihedad tööpäevad.

Südasuvel on suvilapiirkonnad tihedalt rahvastatud ja varaste elu selle võrra raskem, suviti varastatakse suvilatest peamiselt seda mis kiiresti läbi avatud akna või irvakil ukse kaasa kahmata õnnestub. Hilissuvel ja sügisel elavad paljud pered justkui pisut suvilas ja linnakodus korraga, aga vara ja suvilatarbed on veel suvekodus. Just sel ajal sihivad vargad suuremat saaki – murutraktoreid, niidukeid, motorollereid, suuremat kodutehnikat ja tööriistu, kuid ei põlga ära isegi pererahvast maha jäänud purgisuppi.

Vaja head, kuid soodsat valvesüsteemi

Kui eramu või korteri turvalisusse investeerimisel inimesed üldiselt ei kõhkle, siis suvilatesse sama kulukate valvelahenduste ostmine tekitab inimestes õigustatud küsimusi. Esiteks pole see kulude poolest mõistlik ja teiseks, see mis töötab linnakodus, pole parim maakodus ja vastupidi.

Kõige tõhusamalt kaitseb suvilat kombinatsioon tähelepanelikest naabritest ja kvaliteetsest valvesüsteemist, mis pakub madalate kuludega nii valvet kui ka ülevaadet suvilas toimuvast. Nii jälgib Rapid Security pakutav Nutivalve S liikumisi suvilas, aga kaitseb nutisuitsuanduriga suvilat ka tulekahju eest. Nutivalve S pakett on turu soodsaim, sest sellega ei kaasne kulukat valvekeskuse teenust ega turvaekipaaži valeväljasõite: häire saabub kliendi nutitelefoni koos videoklipiga, ning klient saab vajadusel ise kas häire tühistada (sest kaamera eest läbi jooksnud hiirele pole põhjust turvapatrulli saata) või tõsisemal juhul teavitada politseid, naabrit või päästeametit.

Juhtmevaba ja usaldusväärne Nutivalve S

Juhtmevaba valvesüsteemi  Nutivalve S südameks on kaasaegne keskseade Total Connect Box (TCB) ja silmadeks-kõrvadeks juhtmevabad andurid, mida võid TCB külge ühendada kuni 25 tükki. Lisaks paketti kuuluvale kaameraga liikumisandurile, kahele nutisuitsuandurile, sireenile ja sõrmistikule saab süsteemi lisada veel ukse ja akna avamisandureid, sise- ja välikaameraid, kiibilugejaid, loomakindlaid infrapunaandureid, vee- ja gaasilekkeandureid, vilkureid ja temperatuuriandureid. Ja mis eriti põnev – süsteemi saad ühendada ka telefonist juhitava nutipistiku, millega võid telefonist sisse-välja lülitada elektriseadmeid. Näiteks enne saabumist konditsioneeri või soojapuhuri või lausa saunakerise!

Seadmed töötavad pikaealiste liitiumakudega, häired liiguvad üle mobiilse andmesidevõrgu ja keskseadmel on ka sensorid tuvastamaks seadme lõhkumist või eemaldamist. 

Ent olulisemgi kui valvesüsteemi täpne ülesehitus on see, et vargad teaks lihtsalt valvesüsteemi olemasolu fakti. USA kindlustusseltside korraldatud uuring näitas, et lihtsalt valvekaamera nägemine paneb üheksa murdvarast kümnest meelt muutma ja endale uut ohvrit otsima. Sest tööd ega ootamist varas ei karda, aga tähelepanu kardab ta kui tuld. Seepärast on oluline valveseadmetest ka kleebisega uksel või väraval teada anda ja paigaldada ka andurid nähtavasse kohta. Nii hoiad eemal vargad ja magad rahulikult, teades et suvekodu on lisaks kutsumata külalistele kaitstud ka vee- ja tuleõnnetuste eest ning lisaks saad toimuvale nutiseadmest alati pilgu peale visata. Seda kõike vaid €15.39 eest kuus.

Kuid lõpuks pole miski tähtsam enda hoolikusest ja tähelepanelikust naabruskonnast. Suvehooaja otsi kokku tõmmates vii esmajärjekorras talvekorterisse kõige väärtuslikum kraam. Ning loomulikult hoia häid suhteid naabritega. Nii seepärast, et tähelepanelik ja hooliv kogukond võrdub varaste jaoks ränga katsumusterajaga, kui seepärast et naabritega on lihtsalt kena hästi läbi saada.

Kui soovid veelgi täiuslikumat kaitset, kus ühe hinna sees on rohkem nutiandureid ja turvaekipaaži valmisolek, vaata Rapid Security komplekti Nutivalve L!