Tehnoloogia aitab eakal olla iseseisev

Ulmekirjanduse rauast mehike, kes vanainimesele sussid jalga paneb ja vannitoas libastumast päästab, on tänini leiutamata. Kuid nutikad seadmed, mis pikendavad eaka iseseisvat elu on olemas, ning mis peamine, taskukohased.

Enamasti ei vajagi eakas või erivajadusega inimene 24-tunnist juuresviibimist, vaid saab suurema osaga igapäevategemistest iseseisvalt hakkama. Lihtsalt tavaline olmetrauma või -õnnetus tähendab eakale märksa raskemaid tagajärgi kui noorele inimesele.

Eaka lähedase väärikalt ja iseseisvalt hakkama saamine vajab kolme tingimust: inimene peab saama igas olukorras abi kutsuda, kodu peab olema kaitstud tule, vee, gaasi ja kutsumata külaliste eest ning lähedased peavad vajadusel saama tema koju siseneda.

Medinupp päästab elusid

Oma kodus kukkumise tõttu hukkub Euroopas kolm korda rohkem inimesi kui liiklusõnnetustes. Eriti suurt ohtu kujutab see eakatele, aga ka liikumispuudega inimestele.

Rapid Security Medinupuga saab eakas või erivajadusega lähedane 24/7 ühendust koolitatud ja kogenud operaatoriga, isegi kui telefoni pole käepärast.

Häirekõne saab nupuvajutusega algatada abivajaja ise, kuid vajadusel teeb kukkumisanduriga Medinupp seda ka automaatselt. Eesti, vene ja inglise keelt valdav operaator selgitab välja olukorra ja teavitab lähedasi või kiirabi, päästeametit või politseid.

Medinupp töötab tugitelefonist kuni 150 meetri raadiuses, kaitstes eakat ka näiteks aias, hoovis või trepikojas. Veekindlat seadet saab kanda nii randmel kui kaelas, see saadab hoolealust ka kodu kõige ohtlikumas kohas duši all.

Ühe patareiga töötab seade viis aastat, Rapid Security kontrollib regulaarselt ka häirenupu töökorras olekut. Tugitelefon teavitab Rapid Security operaatorit nii patarei tühjenemisest kui ka nupu tugitelefoni levialast lahkumisest kauemaks kui paariks päevaks. Ning ühe tugitelefoniga saab siduda kuni 16 häirenuppu või lisaandurit. Nii saavad häirenuppu kasutada kõik abivajavad pereliikmed, nendega saab varsutada sotsiaalkorterite ja hoolekandeasutuste elanikud.

Telli Medinupp Rapid Security’st

Nutilukk aitab aidata

Kui hoolealune on Medinupuga abi kutsunud või mingil põhjusel ust ei ava, on iga minut oluline. Kuid lukustatud eluruumi sisenemine võib tehniliste ja juriidiliste takistuste tõttu võtta tunde.

Nutilukku BeKey SmartLock 2.0 saab aga nutiseadmega avada igaüks, kellele omanik on selleks juhtprogrammis õiguse andnud. Nii saab hoolealuse koju vajadusel siseneda lähedane, hooldaja või piirkonna sotsiaaltöötaja.

Lihtsalt paigaldatav BeKey SmartLock 2.0 on töökindel, ühest patareist jätkub umbes 16 000 avamiseks ja sulgemiseks.

(SmartLock 2.0 sobib suurepäraselt ka külaliskorteri ja AirB’n’B korteri uksele, säästes omaniku igakordsest võtmete üleandmisest!)

Nutivalve kaitseb õnnetuste ja kutsumata külaliste eest

Rapid Security soodne ja juhtmevaba Nutivalve on paindlik koduvalvesüsteem, mis lisaks varaste peletamisele kaitseb kodu ka õnnetuste eest.

Valvesüsteem saadab koduomanikule, vajadusel ka tema lähedastele ja valvekeskusele kahtlastest liikumistest, uste ja akende avamisest häired koos 10-sekundilise videoklipiga toimuvast.

Nutisuitsuandur annab tuleohust märku valju signaaliga, kuid edastab häire koos videopildiga ka nutiseadmetesse. Nii saab lähedane vajadusel kohe teavitada päästeametit ja hoolealuse naabreid.

Lihtsalt laiendatavasse Nutivalve komplekti saab lisada ka vingugaasiandureid, mis on eriti oluline puuküttega kodudes. Enamgi, Nutivalve võib mõõta ka temperatuuri ja nutipistikute abil näiteks õhksoojuspumba ja veeboileri sisse lülitada.

Tead kedagi, kes muretseb lähedase turvalisuse pärast? Jaga temaga seda artiklit!