Rapid valvab korda “Jõhvi anomaalias” 700 meetri sügavusel

Rapid Security on osalenud Eesti kõrgeimate rajatiste kerkimises, kuid sügavusse oleme jõudnud kaugemalegi: Rapid Security valve all süüvib Eesti riik 700 meetri sügavusele maapõue.

Jõhvi magnetanomaalia piirkonda puurib Eesti Geoloogiateenistus kaks puurauku hinnaliste maavarade, eeskätt rauavarude uurimiseks. Kuigi puurimisplats on maanteelt lihtsalt ligipääsetav, rõhutavad puurijad objektil valitsevaid ohte. “Sisuliselt on tegemist ehitusplatsiga, siin on analoogne olukord ja siin on mitmesugused ohud,” selgitas geoloogiateenistuse maapõueressursside osakonna juhataja Tiit Kaasik ERR-ile.

Jõhvi ja Toila valla piiril asuv nn Jõhvi magnetanomaalia, kus kompassid valesti näitavad, pälvis geoloogide tähelepanu juba 1930ndail, kuid sellest ajast pole säilinud puursüdamikke, mis lubaks maapõue koostist lähemalt uurida. Teada on, et toona järeldati uuringuist rauamaagi kõrge kvaliteet ja kahjulike lisaainete, eeskätt fosfori, madal sisaldus.

Haruldase objekti turvalisuse tagamise usaldas geoloogiateenistus Eesti kogenuima ehitusobjektide valvaja Rapid Security kätte. Rapid Security valvab ehitusobjekte kõrgtehnoloogiliste seadmetega ja vajadusel mehitatud valvega, lisaks rajab objetile vajadusel nutikad läbipääsu- ja hoiusüsteemid, mis vähendavad drastiliselt haldus- ja personalikulusid ja ajakulu.