Eesti turul 20 aastat tegutsenud Skandinaavia turvaettevõte Rapid Security pakub erinevaid valveteenuseid, alates mehitatud valvest kuni nutikate ja kaasaegsete videosüsteemideni välja. Millised on uued trendid ja võimalused valveteenuste turul,
uurisime Rapid Security müügidirektorilt Annes Tähelt.

 

 

Oma eksperthinnangu andis
Rapid Security müügidirektor Annes Täht.
annes.taht@rapidsecurity.eu

 

 

Millised on valveteenuste trendid 2023. aastal domineerivad ja millised on kõige populaarsemad valveteenused ja -tooted Rapid Security klientide seas?

Meie äriklientide seas on kahtlemata kuum kaup kõikvõimalikud juhtmevabad lahendused, mida oleme siin turul pakkunud juba 10 aastat. Eelmise põlvkonna valvesüsteemid on oma aja tänaseks ära elanud ja ettevõtted soovivad neid kaasajastada. Kaabeldustöö on aga aja- ja rahakulukas, mistõttu on juhtmevabad lahendused väga mõistlik ja mugav alternatiiv, eriti kuna tehnilises mõttes on tegemist samaväärsete lahendustega. Erinevalt paljudest teistest teenusepakkujatest, on meil olemas juhtmevabad lahendused ka välitingimuste jaoks.

Erakliendid hindavad visuaalselt väikseid, aga võimekaid ja multifunktsionaalseid tooteid nagu näiteks SFTY nutiandur, mis on sama väike nagu suitsuandur, ent pakub lisaks veel tervet rida teenuseid – suitsu- ja liikumisandur, temperatuuri- ja niiskusemõõtja, sireen ning erinevad lahendused, mis võimaldavad oma lähedasi kodutee leidmisel aidata või neil endale vajadusel abi kutsuda.

 

Mille poolest erinevad Rapid Security valveteenused ja -lahendused teistest pakkujatest?

Kahtlemata on meie suureks plussiks 20 aasta pikkune kogemus. Me tunneme turgu hästi, suudame reageerida kiirelt ning olla paindlikud ja me tegeleme iga kliendiga personaalselt. Võimalusel kohtume kliendiga isiklikult enne pakkumise tegemist ja vaatame üle tema valvet vajavad valdused. Samuti lähtume alati konkreetse kliendi vajadustest ja pakume täpselt sellist valvesüsteemi nagu kliendil vaja või hoopis erinevate lahenduste kombinatsiooni, et tagada maksimaalne turvalisus.

Meie pikaajaliste klientide rahulolu annab kindlustunnet, et meiepoolne ausus ja läbipaistvus, mis muuhulgas tähendab ka seda, et hinnapakkumistes puuduvad igasugused varjatud kulud, on miski, mis tekitab ka nendes omakorda usaldust ja turvatunnet. Hoiame ja väärtustame oma kliendisuhteid väga.

Rapid Security panustab ka jätkusuutlikkusele, seepärast kasutame vaid selliseid süsteeme, mis aitavad säästa nii keskkonda, aega kui raha. Lisaks on meie tooted kvaliteetsed ja vastupidavad, mistõttu ei aita me kaasa plast- ja metallprügi liigtootmisele. Näiteks on meil pakkumises uhiuus toode, mille abil on võimalik viia igas hoones kohustuslikud evakuatsioonimärgid üle nõrkvoolusüsteemile, mille tulemusel kinnisvara omanik säästab energiaarvetelt märkimisväärse summa.

Rapid Security videovalve

Videovalve vajab paigaldamist ja kindlasti korrapärast hooldust.
Kas Rapid Security pakub ka neid teenuseid?

Jah, pakume paigaldus- ja hooldusteenust kõikidele meie poolt pakutavatele seadmetele,
ent lisaks sellele omame pädevust ja kompetentsi hooldada ka teisi videosüsteeme.

Kes on Rapid Security kõige suuremad valveteenuse kliendid ja milliseid teenuseid nad kasutavad?

Merko Ehitus, Nordecon, Mapri Ehitus, Konesko on vaid väike osa meie pikaajalistest klientidest. Muuhulgas oleme valvanud Baltic Connectori, uue LNG terminali, Noblessneri kortermajade ja Baltimaade suurima andmekeskuse Greenergy Data Centers ehitust.

Meie süsteemide abil hoitakse silma peal kõikidel Eestis ehitatavatel tuuleparkidel ning valvanud oleme ka kõikide Eesti neljarealiste teelõikude ehitustöid. Viimane näide kinnitab meie toodete ja teenuste paindlikkust ja mobiilsust – on objekt metsas, põllu peal või linnas, me suudame igale poole oma valvesüsteemid paigaldada ja neid hooldada.

Lisaks sellele on kliendil endal võimalik meie poolt pakutavaid valvesüsteeme oma erinevate objektide vahel mugavalt liigutada. Paljud kliendid, kelle objektid vajavad sesoonset valvet, näiteks kevadest sügiseni, rendivad meilt eelseadistatud valveseadmete komplekti. See on äärmiselt mugav, lihtne ja vajadusel ka mobiilne.

Veel enam, meie eesmärk on klienti võimalikult vähe häirida. Näeme distantsilt ära, kui mõni meie poolt välja renditud valveseadmete komplekt vajab hooldust ja kuna lepinguga on kvartaalne hooldus meie poolt tagatud, saadame oma hooldusmehed just sinna, kus valveseade parasjagu asub. Olgu ta Paldiskis, Põlvas või Saaremaal.

Ütlete, et Rapid Security on kiire. Kui kiiresti suudate reageerida, kui kliendil peaks tekkima vajadus mõnda objekti või sündmust turvata?

Valvel ja valvel on vahe. Meie mehitatud valve on 2-3 tunni pärast kohal. Ajakriitilistes olukordades võib see lahendus olla päästerõngaks seni, kuni tehniline valve paika pannakse ja ära seadistatakse. Kindel on see, et klienti me oma murega üksi ei jäta. Meil on väga kindel ja hästitoimiv koostöövõrgustik, tänu kellele oleme suutnud leida lahendused ka kõige kriitilisemates olukordades. Võrreldes suurte ettevõtetega, oleme igal juhul kordades kiiremad ja paindlikumad.