INNOVATIIVSED LAHENDUSED: Rapid Security rajas Telia Eesti peakontorisse nutikad hoiustamis- ja läbipääsusüsteemid.

 

Eesti suurima telekommunikatsiooniettevõtte Telia enam kui 9000 m2 suurune peakontor Tallinnas tõuseb esile oma silmapaistva arhitektuuri, kaasaegse sisekujunduse ning innovaatiliste lahenduste poolest. Üheks nendest lahendustest on nutikas hoiustamis- ja läbipääsusüsteem, mille Rapid Security Telia Eesti peakontorisse rajas.

Täiesti uue kontseptsiooni kohaselt ei leia sellest 14-korruselisest bürookompleksist ühtegi rangelt kindlale isikule mõeldud töölauda, vaid iga inimene töötab ükskõik millise laua taga, mis juhtub vaba olema. Selleks aga, et sedasorti paindlik töökeskkond oleks ka turvaline, et läbipääsud oleksid juhitud, töötajaid oleks võimalik identifitseerida ning nende isiklikud asjad või töödokumendid oleksid kindlalt hoitud, oli vaja väga hästi läbi mõeldud ja kvaliteetset lahendust.

„Nutika hoiustamis- ja läbipääsusüsteemi rajamine Telia peakontorisse oli meie jaoks suur väljakutse“, meenutab Rapid Security müügijuht Roman Astahhov, kuid tänu GANTNERi ennast tõestanud ja hästi toimivatele elektroonilistele hoiukappide lukustussüsteemidele ning Rapid Security pikaajalise kogemusele nende paigaldamisel suudeti saavutada ettevõtte eesmärk luua nutikaid lahendusi kasutades paindlik, avatud ja kaasaegne töökeskkond.

„Eriti tähtsad olid kaks sisemist nõuet. Kapi lukustussüsteem pidi olema kasutatav nii mugavalt kui võimalik ning hallatav nii vähese vaevaga kui võimalik“, kirjeldas Rapid Security’le antud ülesandepüstitust Telia Estonia uue kontoriprojekti juht Mari-Liis Vihul.

Rapid Security rajas nutika täislahenduse GANTNERi pääsutehnoloogiaga GAT NET.Locks, kus töötajal on võimalik oma asjad elektroonilise viipekaardi abil lukustada ükskõik millisesse ligi tuhandest hoiukapist ükskõik millisel korrusel. Veel enam, hoiukappide ja lukkude haldamine on täielikult integreeritud sideteenuse osutaja haldussüsteemi – tarkvara näitab selgelt ära, milline kapp millise töötaja valduses viimati oli ja ka näiteks töölt lahkunud töötaja kasutuses olnud kapi saab üksnes hiireklõpsuga avada. Vajadusel on võimalik määrata hoiukapid ühele konkreetsele inimesele või tervele osakonnale.

Ka garderoobides valvavad töötajate ülerõivaid GANTNERi intelligentsed lukustussüsteemid, mis lubavad viipekaardiga isegi ununenud kapinumbri üles leida. Lugematuid viipekaardiga lukke, mis turvavad Telia uut kontorit, juhib kõrgtehnoloogiline GAT Relaxx tarkvara. Kõik lukud on varustatud ka signalisatsiooniga, mis täielikult lukukorpusse integreerituna on väljastpoolt märkamatud. Sile esipind, puhta vormiga disain koos kohandatavate kapisiltidega ja mitmevärviline LED-tulede kontseptsioon hõivatuse oleku kuvamiseks vaimustas klienti koheselt, kuna lukustussüsteemi minimalistlik disain oli kontori sisekujunduselemendina olulisel kohal.

GAT NET Lock 7020 (USB ja LED-tulega) on lihtne paigaldada ja väga mugav kasutada. Lukustussüsteemil on madalad hoolduskulud ning on olemas ka rendikapi funktsioon. Lisandub usaldusväärne andmeedastus, serveris on ülevaade viimastest avamistest ja sulgemistest ning kappi sissemurdmise korral hakkab lisaks administraatori automaatsele teavitamisele tööle ka sisse ehitatud sireen. GAT NET Lock 7020 sobib erinevat tüüpi uste materjalidega ning neid saab kasutada nii vasak- kui parempoolsete uste jaoks.