KAS TEADSID: Rapid Security pakub kõrgtehnoloogilisi elektroonilisi lukke ja multifunktsionaalseid

läbipääsulahendusi nii suurtele kui väikestele ettevõtetele.

 

Eesti turul 20 aastat tegutsenud Skandinaavia turvaettevõte Rapid Security pakub lisaks klassikalistele turvateenustele kõrgtehnoloogilisi elektroonilisi nutilukke ja multifunktsionaalseid läbipääsulahendusi nii suurtele kui väikestele ettevõtetele.

 

 

Vestlesime nutilukkude teemal
Rapid Security müügidirektori Annes Tähega.
annes.taht@rapidsecurity.eu

 


Miks peaks üks ettevõte üldse eelistama nutilukkusid tavalukkudele?

Üha enam ettevõtteid soovib oma tegevusi automatiseerida, et igapäevaseid protsesse kiirendades hoida kokku väärtuslikku aega – kaugelt hallatavad lukustussüsteemid teevad ise ära mitme inimese töö. Lisaks sellele suurendas vajadust nutikate lukustussüsteemide järele koroonaaeg, mil sedasorti lahendused võimaldasid minimeerida inimkontakti ja lukustada või avada hooneid ning lubada läbipääsu distantsilt. Viimase kolme aasta jooksul on asunud meie nutikaid ja innovaatilisi lahendusi kasutama mitmed haiglad ja koolid, spaad ja spordisaalid, tehased ja kontorihooned ehk kohad, mida külastab pidevalt palju inimesi ning kellest igaühele eraldi läbipääsu andmine, saati siis veel nende liikumise monitoorimine või haldamine, oleks pea võimatu. Lisaks aja kokkuhoiule on nutilukud ka mugavad kasutada ja turvalised.

 

Milliseid erinevaid nutilikkude lahendusi olemas on?

Gantner GAT NET Lock 7020 koos USB laadimisvõimaluse ja LED-valgustusega

Erinevaid lahendusi on palju, ent laias laastus jagunevad nutilukud online- ja offline-lukkudeks. See, milline lukk valida, sõltub konkreetse kliendi vajadustest.
Online nutilukud on ühendatud võrgu kaudu haldustarkvaraga, tänu millele on võimalik lukke hallata. Kui me räägime näiteks koolist või veeskeskusest, kus on lukustatud hoiukapid, on online-lahenduse korral võimalik omada head ülevaadet selle kohta, millised nutilukustatud kapid on kasutusel ja millised vabad, kapi kasutamise andmeid on võimalik salvestada, sissemurdmise korral edastada automaatne häire administraatorile, luua broneerimissüsteem, kaugjuhtimise teel nutilukke avada või sulgeda ja nii edasi. Oleme soovitanud oma klientidele online-süsteemi, kui nutilukuga seotud kappe on vähemalt üle saja.
Offline-nutilukud töötavad iseseisvalt spetsiaalsete akude pealt. Lukud eelprogrammeeritakse ning paigaldatakse üldjuhul juba olemasolevale kapisüsteemile. Offline-lukkude paigaldus on kiire ja lihtne.

 

Mis juhtub siis, kui hoones peaks elekter kaduma?

Selliste erandlike juhtude jaoks on nutilukkudel olemas reservtoide, mis annab süsteemile mõnda aega, näiteks 4-5 tundi, täiendavat voolu. Kliendi soovi korral saab eelprogrammeerida nii, et kui reservtoide läbi saab, lööb süsteem automaatselt kapid lahti või jäävad suletuks kuni klient annab nõusoleku manuaalseks avamiseks.
Oma klientidele pakume hoolduslepingut, mille alusel reageerime probleemide korral 4-5 tunniga. Neile, kel hooldusleping puudub, reageerivad meie üle Eesti tegutsevad tehnikud esimesel võimalusel vastavalt graafikule. Reservtoide eeldab küll täiendavat väljaminekut, ent tagab turvatunde rikete puhuks pikemas perspektiivis, eriti veel tänasel ebastabiilsel energiaturul. Kui klient otsustab reservtoitest loobuda, ent näiteks aasta pärast soovib selle siiski soetada, on ka see võimalik. Oleme paindlikud ja pakume täpselt sellist teenust ja lahendust nagu klient vajab.

 

Mida ja kui palju veel klient lahenduse valimisel ise otsustada saab?

ERGO kontori lahendus, kus igale kapinumbrile on nutikalt lisatud vahva sõnum, mis muudab kapi kasutaja päeva rõõmsamaks.

Meilt nutikat lukulahendust tellides on võimalik tellida meie kaudu ka kapid, valida nende materjali, värvi, suurust ja muid omadusi. Näiteks on võimalik tellida LED-valgustusega nutilukud, mis on varustatud ka kahe USB-pordiga, et vajadusel oleks võimalik seal näiteks telefoni laadida, nagu seda tegi Tele2 oma büroohoones.

Peale kappide pakume ka läbipääsukiipe, kaarte ja käepaelu. Kuna meil on standarditele vastavad lahendused olemas, siis on ka nende töökindlus garanteeritud. Loomulikult on nende värvi- ja kujunduslahendused võimalik kliendil ise valida või luua.

Nii online- kui offline-lukkude puhul pakume kliendile ka tarkvara kasutamise koolitust, kus poole päeva jooksul käiakse sammhaaval kogu protsess läbi. Gantneri lukkude tehniline tugi on nii Eesti kui ka ettevõtte sünnimaa Austria-poolne. Sedasorti koolituse oleme näiteks teinud Põhja-Eesti Regionaalhaiglale, kes on meilt tellinud juba üle 1000 luku ja teine sama palju läheb õige pea samuti töösse. Oleme nende IT-osakonnale jooksvalt toeks, olgugi et hoolduslepingu alusel kontrollitakse nii kui nii aastas korra kõik lukud meie poolt üle.

 

ERGO kontor. Kapilahendus koos Gantner lukusüsteemiga

Mis on Rapid Security poolt pakutavate nutilukkude eelis võrreldes konkurentide poolt pakutavate toodetega?

Kindlasti kogemus. Ja veelkord kogemus. Oleme tegelenud sellel turul juba 20 aastat. Pakume üksnes väga töökindlaid ja ennast aastatega tõestanud lahendusi. Muidugi on võimalik soetada mõnevõrra soodsamaid lahendusi ka tundmatumatelt pakkujatelt, ent just hiljuti vahetasime välja ühe suure ettevõtte kõik nutilukud vaid aasta pärast seda, kui nad olid need endale soetanud, kuna toona eelistatud pelgalt 10% soodsam konkurendi lahendus osutus siiski ebakvaliteetseks.

Kõik Gantneri nutilukud on äärmiselt kasutajasõbralikud ning neil on lihtne haldus- ja hooldussüsteem. Samuti pikk eluiga, mis omakorda tagab teataval määral ka nende keskkonnasäästlikkuse. Kui võrrelda lukku, mis kestab 1-2 aastat lukuga, mille eluiga on 20 aastat või enam, siis ei anna me sellega oma panust plast- ja metallprügi liigtootmisele. Samuti on võimalik pikaajaliselt töötavate lukustussüsteemidega kapid välja rentida näiteks büroohoone allüürnikule.

Lisaks Gantneri nutilukkudele pakume ka peamiselt erakasutajale suunatud, kuid siiski ka ärikliendile sobilikke auhinnatud Igloohome kaubamärgi tooteid. Nii näiteks kasutab trendikas Noblessneri sadamas asuv Iglupark oma kontorite, saunade ja iglumajade rentimiseks nutikat kaugjuhitavat deadbolt 2S riivlukku. Mitmed ehitusettevõtted kasutavad aga nutikat kaugjuhitavat tabalukku Smart Padlock või KeyBoxi, mille abil saab läbi nutirakenduse teha objektile distantsilt ühe- või mitmekordse, ajaliselt piiratud või piiramatu ajaga juurdepääsu.

Kuidas peaks nutilukkude tellimisest huvitatud klient edasi tegutsema?

See on lihtne. Meie kodulehe www.rapidsecurity.eu/kontakt kaudu on võimalik meiega ühendust võtta või jätta meile oma andmed, misjärel meie inimesed võtavad juba ise kliendiga ühendust. Lähtume enne pakkumise tegemist alati konkreetse kliendi vajadustest, võimalusel käime ka kliendi juures kohapeal, veendumaks, et meie poolt pakutav lahendus on tõepoolest kliendile kõige sobivam. Vajadusel pakume juurde omapoolseid lahendusi, mille peale klient ise ehk tulla ei oskagi. Lisaks räägime läbi ka kliendipoolsed soovid kõige selle osas, mis puudutab nii kappide, kiipkaartide jms kujundust, hoolduslepingut jms. Kõige olulisem on, et klient saaks just täpselt sellise lahenduse, mis tema äri kõige paremini toetab.