Keila on seni autoomanikule üks turvalisemaid paiku Harjumaal

?>
Postimees: Keilas torgati läbi hulk autorehve

Kuigi nädalavahetusel torgati seal läbi tosina auto rehvid, on Keila sõidukiomaniku jaoks üks Harjumaa turvalisemaid paiku, näitab Rapid Security varavastaste kuritegude analüüs.

Kui kuritegevus Eestis üldiselt langeb, siis parklates vandaalitsemisi registreerib politsei iga aastaga üha sagedamini. Mullu ületas registreeritud vandaalitsemiste arv Harjumaal 200 piiri, tänavu oktoobri keskpaigaks on registreeritud juba üle kolmesaja vandalismiakti Harjumaa parklates. “Pooled Harjumaa parklates aset leidnud lõhkumistest ja laamendamistest toimuvad Tallinna kesklinna ja Lasnamäe videovalveta parklates,” rõhutas turvaekspert ja Rapid Security juhataja Vallo Põldma. “Keila parklates registreeritakse tavaliselt üks-kaks juhtumit aastas.”

Põldma kinnitusel lubavad politsei- ja piirivalveameti avaandmed teha järeldusi vaid parklas seisnud autode kallal laamendamisest, mitte aga tänavale pargitud sõidukite lõhkumisest. “Kuid olulisim järeldus autoomanikule on, et vandaal lõhub seal, kus pole silmi,” rõhutas Põldma. “Parklavandalismi statistika näitab, et vaid iga kahesajas autode kallal laamendamine toimub valvekaamera vaateväljas. Kindlasti peletab nähtav valvekaamera ka eramu või kortermaja juures pätte sama tõhusalt kui ametlikus parklas.”


Kui ettekavatsetud kuritegude, näiteks kodudesse sissemurdmiste puhul moodustavad valvekaamera või signalisatsiooniga kaitstud kodud umbes 3-5% kõigist ohvriks langenud kodudest, siis nö emotsionaalsete kuritegude eest nagu vandalism kaitseb nähtav valvekaamera veelgi tõhusamalt. “Nutikas juhtmevaba videovalvesüsteem maksab kuus vähem kui üks perepizza, sama süsteemiga saad kaitsta kodu ka tule- ja veeõnnetuste eest, isegi kodumasinaid sisse-välja lülitada,” selgitas Põldma. “Kuid oluline on, et valveseadmed oleks nähtavad, sest ennetamisel on neist enamgi kasu kui kuriteo lahendamisel.”

Rapid Security on Skandinaavia turvaettevõte, mille Eesti haru pakub valveteenuseid ja -tehnoloogiat kõigis kolmes Balti riigis.