Viljandimaalt alanud vargustelaine kolmekordistas sissemurdmisi maapoodidesse

?>

Vargustelaine algas Karksi tanklast

Sissemurdmistelainega, mis algas 10. novembril sissemurdmisega Karksi tanklasse, on maapoodidesse ja -tanklatesse sissemurdmine mõne kuuga lausa kolmekordistanud, näitab turvafirma Rapid Security varavastaste kuritegude analüüs.

“Mullu, kuni oktoobrini, murti maapoodidesse sisse keskmiselt paaril korral kuus, ja siis see järksu kolmekordistus,” rõhutas turvaekspert ja Rapid Security juhataja Vallo Põldma. “Seejuures on alates novembrist sisse maal asuvatesse tanklatesse sisse murtud 13 korral, mida on rohkem kui tavaliselt aasta jooksul.”

Maapoodidesse ja -tanklatesse sissemurdmise laines, mille eest politsei hiljuti hoiatas, ulatub kahju kahel juhul kolmest üle 500 euro. Enim sissemurdmisi toimub ööpäeva esimestel tundidel, tüüpiliselt ukse või akna lõhkumise teel.

Põldma kinnitusel arvestavad vargad sellistel juhtudel küll valvekaamerate olemasoluga, kuid kvaliteetne kaamerapilt teeb varga tagamise siiski lihtsamaks. “Kaasaegset juhtmevaba kaamerat ei saa ka niisama lihtsalt välja lülitada, see on autonoomse toitega ja annab rikkumise korral kohe häire,” selgitas Põldma.