Rapid Security

Kolmes balti riigis tegutsev rahvusvaheline turvaettevõte Rapid Security OÜ kuulub Skandinaavia kontserni Rapid Säkheret AB.

Kõrgtehnoloogilisi valvelahendusi pakkuv Rapid Security kogenud spetsialistid ja väljaõppinud insenerid tagavad turvalisuse ka kõige keerulisemal objektil. Eestis tegutsev kaasaegne valve- ja kõnekeskus valvab klientide vara kolmes riigis ja pakub ka kõnekeskuse allhanketeenust.

Kõigi Rapid Groupi ja tütarfirmade, sh Rapid Security teenuste kõrget kvaliteeti kinnitavad rahvusvahelised ISO sertifikaadid. Rootsis on Rapid Security mitmel korral pärjatud Aasta Turvaettevõtte tiitliga.

Rapid Security emaettevõte Rapid Säkheret AB on Rootsi turvaturu suurte tegijate hulgas. Rapidi juhtimiskeskusega on ühendatud üle 60 000 Rootsi kliendi. Mitmel aastal on Rapid Säkheret pärjatud Rootsi aasta turvaettevõtte tiitliga. Rapidi valve all Rootsis on paljud riiklikud asutused, eraettevõtted ja suured ehitusobjektid. Mitmed ettevõtted, sh turvaettevõtted, kasutavad Rapid Säkheret’i Rootsi kõnekeskust oma juhtimiskeskusena.

 

Teine aastakümme Eestis

Rapid Security asutasid 2002. aastal Narva kohalikud ettevõtjad, kes tegutsesid ettevõttes kuni 2008. aastani. Seejärel müüdi ettevõte Kreenholmiga seotud Rootsi ettevõtjale Mats Gabrielssonile ning firmast sai Gabrielsson Invest AB-le kuuluva Rapid Säkerhet AB tütarettevõte.

Mats Gabrielsson on suur Narva fänn, kes panustab palju endise Kreenholmi ala arengusse – parim näide sellest on renoveeritud Kreenholmi vabriku väravahoone, kust tekstiilivabriku hiilgeajal käis läbi 10 000 töötajat päevas ning mis täna on koduks Rapid Security valvekeskusele. Mats Gabrielssonil on Narvas ka tootmisettevõte Giab Machining OÜ ja kinnisvaraarendusettevõte Narva Gate, mis arendab Kreenholmi tööstusala.

 

 

 

Lai ja kvaliteetne teenustevalik

Turvaettevõte Rapid Security pakub Skandinaavias ja Baltimaades klientidele turvalisust ja julgeolekut. Usaldusväärne ja kiire teenus lubab kliendil pühenduda olulisimale – enda ärile.

Kõigi Rapid Groupi ja tütarfirmade, sh Rapid Security teenuste kõrget kvaliteeti kinnitavad rahvusvahelised ISO sertifikaadid. Rapid Security kombineerib kõrgtehnoloogilised turvalahendused paindlikuks ja tõhusaks täisteenuseks.

Rapid Security teenustevalik katab motiveeritud meeskonna ja tasemel partnerite abiga kogu väärtusahela, alates tehnilisest ja mehitatud valvest kuni valvesüsteemide projekteerimise ja ehitamise ning seadmete tarnimiseni. Rapid Security juhtimis- ja kõnekeskus pakub lisaks valveteenusele veel kõnekeskuseteenust Baltimaade kõige nõudlikumatele klientidele.

 

 

 

Tehisintellekti abi

Klientidele pakutakse erilisi lahendusi. Eesmärgiks on asendada inimtööjõud tehisintellektiga, näiteks ei pea väravaid avama tehase väravas istuv turvatöötaja, vaid seda toimingut saab teha automaatselt läbi videokaamera. Lisaks saab juhtimiskeskuse operaator rääkida videokaamera kaudu kliendiga, seda juhul, kui tekib värava taha seisak või kui kaamerad saavad aru, et valvataval territooriumil on midagi valesti.

Lühidalt: Rapid Security programmeerib erinevaid valve- ja videosüsteeme, et nende abil vähendada tööjõupuudust, samas kui tööta jäävad turvatöötajad saavad minna tootvale ja kõrgematasulisele tööle.

 

 

 

 

10-kordne käibekasv

Rapid Securuty on kiiresti kasvav, 2,2-miljonilise käibega turvaettevõte. Viimase 4 aastaga on kasv olnud 10-kordne. Eesmärk on 10 aastaga jõuda 15-miljonilise käibeni ning laieneda ka Soome, Läti ja Leedu turule.

Ettevõttes töötab üle 30 inimese, mehi ja naisi on võrdselt. Juhatuse esimees ja tegevjuht Vallo Põldma on ettevõttes töötanud alates 2012. aastast, teised juhatuse liikmed Jaanus Mikk ja Mats B. Adman on olnud Rapid Security juhatuses aastast 2008.

Keeleõpe ja Eesti-reisid töötajatele

Rapid korraldab oma töötajatele iga-aastased keelekursusi, traditsiooniks on suviti veeta 2-3 päeva Eesti erinevates kohtades. Töötajad on käinud giidi juhitud väljasõitudel Tartus, Pärnus, Saaremaal, Värskas, Käsmus jm, et õppida tundma Eesti erinevaid paiku ning tutvuda Eesti kultuuri ja ajalooga.

Inimesed on öelnud, et juhtkond on teinud 5 aastaga rohkem integratsiooni kui Eesti riik 27 aastaga.

Toetatakse kultuurisündmusi

Rapid Security toetab ka kultuuri. Kui Narvas toimub mõni suursündmus, siis ostab ettevõte hulga pileteid, et kutsuda oma Narva ja Tallinna kliendid kontserdile. See annab võimaluse Narva inimestel tutvuda Eesti kultuuriga ja tallinlastel tutvuda Narva linna ja ettevõtte juhtimiskeskusega.